top of page

10 שאלות שכל זמר וזמרת חייבים לשאול את עצמם

זמרים וזמרות נוטים להקדיש את רוב תשומת הלב שלהם לשיעורי פיתוח קול ולעבודה בהרכבים מוזיקליים. זה כמובן דבר נפלא ופרודוקטיבי לחלוטין, אבל הרבה פעמים זמרים/ות שוכחים להשקיע בעצמאות שלהם, בקידום האישי ובהגשמת החלומות. 

עד כמה את/ה מקדיש/ה זמן לתכנון וניהול אישי? להגשמת החלומות שלך? לקידוםז המטרות שלך?

בתור התחלה, אני מאמינה שכדאי לשאול את השאלות הנכונות ולמצוא תשובות מדויקות לך.

אין נכון או לא נכון, יש רק את מה שנכון לך, ואת מה שחשוב לך להגשים במסע המופלא הזה. 

ואי אפשר להתקדם בלי להתמקד. 

לכן כתבתי עבורך מס׳ שאלות מכוונות שיעזרו לך לאסוף את עצמך אל עבר העצמאות האישית שלך כזמר/ת. אני ממליצה לחשוב על כל שאלה לעומק, לדמיין את עצמך כמו שהיית רוצה להיות, בלי מעצורים, בלי תירוצים ועם כמה שפחות פחדים. זה הזמן להניח לספקות ולהתרכז במה שמעניין אותך באמת, ברצונות המדויקים והאותנטיים שלך. 

אני מאמינה שאין דבר העומד בפני הרצון, חוץ מהספק שלנו בעצמנו, ומזמינה אותך לענות על השאלות עם כל הכבוד וההערכה לעצמך שתוכל/י לגייס:

 

1. מה השאיפות שלי כזמר/ת?

2. איפה אני מדמיינ/ת את עצמי בעוד 5 שנים? 

3. איפה אני מדמיינ/ת את עצמי בעוד 10 שנים?

4. מה החוזקות והחולשות שלי כזמר/ת?

5. מה הז׳אנרים והסגנונות המוזיקליים שטבעי לי לשיר? איפה אני נשמע/ת הכי טוב באופן טבעי?

6. מה הז׳אנרים והסגנונות המוזיקליים שאני רוצה לשיר? האם הם באים לי בקלות או לא?

7. מה חשוב לי להשיג כזמר/ת? 

9. באיזה הפקות או פרויקטים מעניין אותי להשתתף?

10. איזה הישגים חשובים לי כמוזיקאי/ת?

אחרי שענית על כל השאלות לעומק וביסודיות, זה הזמן לתכנן את הצעדים הבאים שלך בהתאם לתובנות שהגעת אליהן:

 

מה היעדים שאני רוצה להציב לעצמי בחודש הקרוב?

ממליצה לכתוב בין 2-3 יעדים. יותר מדי יעדים לחודש עלולים להאט את ההתקדמות בטווח הרחוק. בנוסף, כדאי לתכנן מדי חודש על מס׳ יעדים שברצונך להגשים. זה יכול להיות בתחום הטכניקה הקולית, פרפורמנס, אינטרפרטציה, הגשה, קביעת חזרה, הקלטה, הופעה, קידום אישי, צילום סרטון ועוד ועוד... זו הזדמנות טובה לתת לדמיון להשתולל ולפעול למען המטרות שלך.

 

מה היעדים שאני רוצה להגשים בשנה הקרובה?

בדומה לשאלה הקודמת, גם כאן אני ממליצה להתמקד בכמות מטרות ריאלית ולקחת בחשבון את משך התהליך. יעד לדוגמא יכול להיות לקבוע הופעת בכורה של המוזיקה המקורית שלך, הקלטת אלבום, כתיבת 20 שירים, עבודה על ז׳אנר מסוים, הצטרפות להרכב מוזיקלי ועוד... 

כמובן, אלו לא חייבים להיות יעדים ״גדולים״ ואפשר להתמקד בנושאים שונים ומגוונים, כמו למשל - ״עד סוף השנה אסיים לעבוד על 3 שירים של להקת הרוק האהובה עליי״.  גם כאן אין נכון או לא נכון, הכל תופס, כל עוד זה באמת מעניין אותך ומעורר בך השראה.

 

מה הצעדים שעליי לנקוט כדי להגשים את היעדים שהצבתי לעצמי?

ממליצה לעשות רשימה נפרדת לכל יעד ולפרק אותו לגורמים. כמה שיותר צעדים קטנים, כך יותר טוב. מחקרים מראים שצעדים קטנים ולא מאיימים משיגים תוצאות טובות יותר לאורך זמן. גם את הצעדים עצמם אפשר לפרק לתתי צעדים כדי להקל על הפרודוקטיביות. 

אין לי ספק שאם תשקיע/י את הזמן היקר הזה בעצמך ובהגשמה האישית שלך כזמר/ת, תראה/י תוצאות ותרגיש/י הרבה יותר מחובר/ת לעצמך. 

מאחלת לך הצלחה מכל הלב!

WEB Background 1.jpg
bottom of page